Румен Радев спечели категорично изборите за Народно събрание и ще може да състави самостоятелно правителство. В Студио България с Генка Шикерова Генка Шикерова разговаря с политолога Огнян Минчев за това кой спечели, кой загуби и какво следва? Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов каза, че е загубил заради обвързването си с Делян Пеевски. „Продължаваме промяната – Демократична България“ станаха трети с под процент разлика от ГЕРБ-СДС, но отчитат по-висока подкрепа. Пеевски вече не нарича Радев „Мистър Кеш“, а вече го определя като „политически лидер“, чието мнозинство „трябва да поеме управлението на държавата“. ДПС на Доган изчезна, а БСП за първи път няма да има депутати. „Има такъв народ“, които само преди няколко избора бяха първи, днес имат по-малко от 1% подкрепа. МЕЧ и „Величие“ също няма да имат народни представители в 52-рия парламент. Това са само част от изводите след изборите на 19 април.
Цялата власт за Радев. Какво загубиха Борисов и Пеевски
Най-гледани











