BG | EN

Работник е с опасност за живота след падане в компостираща машина

Сепариращата инсталация на депото
Снимка: otzvuk.bg

Работник е с опасност за живота след трудова злополука в смолянското депо за твърди битови отпадъци „Теклен дол“.

Инцидентът е станал вчера. По информация на регионалното издание „Отзвук“, от 3 часа през нощта до сутринта на депото в Теклен дол нямало електричество, работниците решили да си уплътнят времето и да разчистят машините. 47-годишният Димитър Пашев от Смолян работил на сепариращата машина, която отделяла найлоните. Той бил стъпил отгоре, но се подхлъзнал и паднал между оградата и барабана, където бил захапан от зъбците на машината. Изваден е от колегите си в много тежко състояние. С опасност за живота е транспортиран в Клиниката по неврохирургия към УМБАЛ „Св. Георги“ – Пловдив.

Местопроизшествието е посетено от дежурна оперативна група при ОДМВР и РУ – Смолян. Извършен е оглед и е образувано досъдебно производство.

Пострадалият е работил към „Еко Титан груп“ – дружество на „Екотрадекс груп“ и „Клинър“. Фирмата е оператор на сметището, както и на и сепариращата и компостираща инсталация на депото.

Истината струва скъпо. Ако сте я открили тук – подкрепете ни!

Още по темата

Най-четени новини

Още за новините