BG | EN

Над 150 хиляди българи без редовен достъп до питейна вода, алармира Тома Белев

Повече от 150 хиляди души от 88 общини нямат редовен достъп до вода. Това е точно с 50% повече от данните на МРРБ, при това нашата база данни не е пълна заради липса на прозрачност от някои ВиК оператори и общини. Пуснахме заявления по ЗДОИ макар, че не е ясно защо заповедите за обявяване на режим на водата не са публични, обяви съпредседателят на „Зелено движение“ Тома Белев в публикация в социалните мрежи.

Той и екипът му прилагат направена от тях карта и приканват гражданите да сигнализират, ако разполагат с повече информация по темата.

Картата е на населените места, засегнати от воден режим, тя е отворена за допълване.

Екипът му е започнал събиране на информация от местните власти чрез ЗДОИ, след като се оказва, че заповедите за обявяване на воден режим не са публични. Въпреки това, събраните данни вече очертават ясно разширяваща се криза с достъпа до вода в цели региони на страната.

Истината струва скъпо. Ако сте я открили тук – подкрепете ни!

Още по темата

Най-четени новини

Още за новините