BG | EN

Кризисен щаб заради черния леопард свика областният управител на Силистра

Снимката е илюстративна. Снимка: Pixabay.

Във връзка със сигнали за опасен хищник в района на пътя Русе – Силистра, между селата Търновци и Богданци, община Тутракан, областният управител на Силистра е издал заповед за назначаване на временен кризисен щаб.

Той трябва да анализира ситуацията и да предприема мерки за
преодоляване на кризата с появата на издирвания от месеци хищник.
Тези дни голямо черно животно е забелязано от граждани около тутракански
села.

Издирването на черния хищник започна през юни месец, след като беше
забелязан в Природен парк „Шуменско плато“. Оттогава досега той е забелязван
на различни места.

Както съобщи “За истината”, кризисен щаб заради сигнали за черната
пантера/леопард беше създаден и през юли месец във Варненска област по
настояване на директора на ОД на МВР – Варна, затова, че на 10 юли тази
година, ловна камера, поставена в землището на с. Снежина, община Провадия
е заснела животно, което по външни белези наподобява черната пантера.

Истината струва скъпо. Ако сте я открили тук – подкрепете ни!

Още по темата

Най-четени новини

Още за новините