
Жителите на село Скала, които вчера бяха евакуирани заради разразилия се в района пожар, вече са по домовете си.
Това съобщи кметът Димитър Гавазов, който е на терен, във „Фейсбук“ страницата на Общината.
По думите му, пожарът е извън населеното място. Общо 21 екипа и пожарни автомобила, заедно с въздушна техника са били необходими за овладяване на ситуацията. Цяла нощ в селото е имало дежурни.
Двата фронта на пожара край сунгурларските села Скала и Бероново са локализирани след цяла нощ работа. Възникнал е трети в смесена широколистна и иглолистна гора, далеч от населените места. Районът е труднодостъпен, което налага работа на ръка, предаде тази сутрин Радио Бургас.
Всички сили на Пожарна безопасност и защита на населението ще работят за локализиране на пожара в гората.
На място са останали и зам.-директорът на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ старши комисар Любомир Баров, директорът на Бургаската пожарна ст. комисар Николай Николаев, кметът на общината и областният управител Владимир Крумов. Ситуацията в община Сунгурларе, обаче, остава динамична.
По данни на БТА, изведени от домовете им вчера бяха около 50 души. Те са били настанени в съседното село Славянци. Екип на Българския Червен кръст бе на място, за да окаже помощ на евакуираните.
По разпореждане на областния управител Владимир Крумов е задействана системата BG Alert, с която е сигнализирано на живеещите в района за опасност.
Поради силно задимяване бе затворен пътя Чубра – Славянци – Скала, съобщиха от областната администрация.
Пети ден продължават дейностите по потушаването на пожара в община Сунгурларе. Обявеното бедствено положение остава в сила. Гасенето на огнищата се извършва и с летателна техника. До момента пламъците са засегнали хиляди декари широколистни гори и лозови масиви.













