BG | EN

Главен данъчен инспектор е задържан за поискан подкуп от русенски търговец

Илюстративна снимка: pixabay.com

Главен данъчен инспектор от Отдел „Ревизии“ към Националната агенция за приходите във Варна е задържан за поискан подкуп от 10 хил. лв. във връзка с извършвана данъчна ревизия на търговец от гр. Русе.

След доклад на наблюдаващия прокурор, цитиран в прессъобщение на прокуратурата, в качеството на обвиняем е привлечен А. Д. П. – на 50 години от Варна. Той е задържан за срок до 72 часа за довеждането му пред съда за вземане на мярка за неотклонение „Задържане под стража“.

Операцията на криминалисти на Областната дирекция на МВР -Русе със съдействието на колегите им от Варна, е проведена под ръководството на Окръжна прокуратура-Русе.

По делото са разпитани свидетели и се изискани документи.

Предстои Окръжна прокуратура–Русе да внесе искане в Окръжен съд –Русе за вземане на мярка за неотклонение задържане под стража на обвиняемия.

Досъдебното производство е взето на специален надзор от Апелативна прокуратура – Велико Търново.

Истината струва скъпо. Ако сте я открили тук – подкрепете ни!

Още по темата

Най-четени новини

Още за новините